Akadeemiline kool

11–17-aastased õpilased

Akadeemilise kooli põhiülesanne on anda meie õpilastele piisavad teadmised võõrkeele kasutamiseks igapäevaelus, töökeskkonnas ja õpingutes.

In Down-Town on koolinoortele välja töötanud õppekava, mis põhineb “Euroopa Nõukogu ühtsete keeleoskustasemete üldskaalal ning arvestab Euroopa ülikoolide nõudmistega.

Programmid on mõeldud võõrkeele oskuse tunnistuse saamiseks samaaegselt keskkooli lõpetamise ja iseseisva elu alustamisega. Näiteks see võib olla võõrkeelse täiendusõpe lõputunnistus In Down-Town keeltekoolis (kus õppekursustel pole vanusepiirangut) või rahvusvaheliselt tunnustatud keeletunnistus mõnest Euroopa eksamikeskusest (17-aastastele ja vanematele).

Katseeksami tulemuste põhjal õpilane suundub ühele seitsmest astmest kursusele, õpperühm valitakse ka tema vanuse järgi. Edasi on kooli õpilase kursuselt kursusele üleviimisel õppematerjali järjepidevus isegi siis, kui õpilase rühma koosseis muutub. Täiskursus hõlmab õpilase järkjärgulist väljaõpet grammatika, häälduse, sõnavara ja erinevate suhtlemisoskuste valdkonnas tasemel Pre-A1 kuni C1.

Iga kursuse lõpus, sooritatakse üleminekueksam. Vastavalt Euroopa standardile sooritatud keeltekooli keeleeksam võimaldab õpilasel samuti teha ka kvalifikatsioonieksami, et saada keeletaset tõendav rahvusvaheline tunnistus.

Rahvusvahelised eksamid: pearson PTE General (inglise keel), ÖSD (saksa keel) ja SIELE (hispaania keel), neid saab sooritada In Down-Town keeltekoolis. Prantsuse keele osakonna õpilastel on võimalus sooritada rahvusvaheline keeleeksam Tallinnas Prantsuse Kultuurikeskuses. Inglise, saksa, hispaania ja prantsuse keele sertifikaadid tasemel B2, C1 ja C2 aktsepteeritakse sisseastumiseks välismaa ülikoolidesse ja kolledžitesse.

Gümnaasiumi lõpetajatel on võimalus sooritada riigieksamitena inglise keele PTE ja saksa keele ÖSD eksamid.

 

Õppimise vormid:

  • Õhtune (pärast kella 15-00):  2 korda nädalas
  • Hommikune (kuni 12-00):      2 korda nädalas

Grupid:

  • Tavaline statsionaarne (taseme ja vanuse järgi);
  • Süvaõpe (täiendava erikursusena);
  • Algajatele, kes pole varem keelt õppinud (vanuse järgi).

Registreerimine järgmiseks õppeaastaks toimub 15. märtsist, kuid tunnid algavad septembris. Õpperühmaga saab liituda märtsini.

Metoodiline alus

Keeltekooli õppetöös rakendatakse klassikalist akadeemilist lähenemist, kasutades aktiivselt interaktiivseid ja kaasaegseid õppemeetodeid, mis põhinevad teadlikul keeleõppel. In Down-Town'i metoodiline mudel võimaldab nii õpetajatel kui ka õpilastel saavutada maksimaalsed tulemused minimaalse ajaga.