Prantsuse kateedris õpetamise põhi- ja põhiülesanne on valmistada õpilasi ette programmiks prantsuse keele algtõendi ja kaasaegse prantsuse keele diplomi saamiseks.
Koolituse eesmärk:

    Prantsuse keele häälduskoolitus.
    Suulise kõneoskuse arendamine, võime lugeda ja kirjutada uuritavat keelematerjali sisaldavaid tekste ilma sõnaraamatuta.
    Praktiliste suhtlemisoskuste omandamine ja arendamine igapäevases, sotsiaal-kultuurilises, professionaalses sfääris.

Koolitus toimub kolmel tasandil:

    Algaja A1 ja A2 (lastele ja täiskasvanutele).
    B1 ja B2 jätkamine prantsuse keele algteadmiste põhjal, suulise kõne oskuste õpetamine, võime lugeda ja mõista uuritud keelematerjali sisaldavaid tekste ilma sõnastikuta, mis võib olla aluseks edasiseks enesetäiendamiseks prantsuse keele õppimine.
    Edasijõudnute C1 ja C2 üliõpilased, kes tegelevad prantsuse keele edasijõudnute õppimisega, omandades võime lugeda, mõista, rääkida ja kirjutada prantsuse keeles, passiivne ja aktiivne prantsuse keele oskus, ettevalmistus eksami sooritamiseks kaasaegse diplomi saamiseks Prantsuse keel.

Peame kinni teadlikul keeleõppel põhinevate interaktiivsete meetodite abil õpetamise akadeemilisest stiilist. Õpilased sooritavad Tallinnas Prantsuse kultuurikeskuses edukalt eksamid prantsuse keeles tunnistuste saamiseks, võtavad prantsuse olümpiaadidel esikohti, astuvad Prantsusmaal Prantsuse ülikoolidesse ja õpivad edukalt.

Viime hea meelega lapsed õppemängude ja laulude abil Prantsuse osakonna keeletöökotta, kus koolitus toimub suhtluses õpetaja ja teiste lastega. Väikeste lastega töötamiseks on rikkalik õppematerjal.

 

Akadeemiliste tundide arv on 16-18 tundi. kuus. Töö gruppides kuni 10 inimest.Klasse õpetavad ainult atesteeritud spetsialistid. Suulist praktikat saavad läbi viia emakeelena kõnelevad ja prantsuse keelt kõnelevad praktikandid kogu maailmast.

5–10-aastased lapsed saavad PRANTSUSE KEELE õppida KEELETÖÖSTUSES